SONUC

Şimdi 7 soruya verdiğiniz cevaplara göre bir değerlendirme yapalım.
 

1:Eğer ''bu madde üretilsin'' cevabınız 7 tane ise; üzgünüm ama siz ya aşırı derecede sadist ya okuduğunu anlamayan ya da bilime hiç inancı olmayan bir kişisiniz

 

2:Eğer ''bu madde üretilmesin'' cevabınız 7 tane ise; üzgünüm ama siz ya aşırı derecede saf, ya aşırı derecede iyimser ya da her denilene sorgusuz sualsiz, körü körüne inanan bir kişisiniz.

 

3:Eğer "Fikrim oluşmadı" cevabınız 7 tane ise; üzgünüm ama siz ya aşırı derecede okuduğunu anlayamayan bir kişisiniz.

 

4:Eğer "Bana ne" cevabınız 7 tane ise; üzgünüm ama siz ya aşırı derecede boş ya da sorumsuz bir kişisiniz. En kısa zamanda bu işleri boş verip başka şeylere bakınız.

 

5:Cevaplarınız bu dört değerlendirmelerin arasında ise, kendi hakkınızdaki yorumunuzu kendiniz yapınız.

 

İLGİLENENLERE ÖNEMLİ BİR NOT: SÖZKONUSU MADDE, HAYATIMIZIN TEMEL MADDESİ OLAN "SU" DUR VE 7 SORUDA VERİLEN BÜTÜN BİLGİLER DOĞRUDUR. GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ YAŞAMAMIZ İÇİN EN GEREKLİ BİR MADDE OLAN "SU" ÇEŞİTLİ KELİME OYUNLARI İLE SİZLERE "ÇOK ZARARLI BİR MADDE" OLARAK GÖSTERİLEBİLMEKTEDİR. 

BU TEKNİKTE SADECE KİMYACILAR SON SORUYA GELİNCE UYANABİLİRLER ÇÜNKÜ ONLAR DIHYDROGEN MONOKSİD'İN "SU" OLDUĞUNU BİLEBİLİRLER. 

 

 

ANKETEN AÇIKÇA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ; YAŞANTIMIZ İÇİN EN GEREKLİ OLAN SU, ÇEŞİTLİ KELİME OYUNLARI İLE ÇOK ZARARLI BİR MADDE GİBİ SUNULABİLMİŞTİR. BU TEKNİK SAYESİNDE ANKETE KATILANLARIN EZİCİ ÇOĞUNLUĞU BU MADDENİN ÜRETİLMEMESİ GEREKTİĞİ KONUSUNDA FİKİR BEYAN ETMİŞTİR. 

 

Aynı tekniği, petrol ve gaz firrmalarının desteklediği bazı kurumların (petrol şirketine ortak olduğu söylenen greenpeace gibi), kendi ekmeklerinin yağı azalmasın, insanlar petrole bağımlı kalsınlar diye diğer enerji türlerini, özellikle de nükleer enerjiyi karalamak için sıkça kullandıklarını unutmayınız. Lütfen tuzağa düşmeyelim.  

 

 

ANA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÇARPICI BİR ÖRNEK

YUTTURMACA

06.10.2011 21:32
    12.Mart.2010 tarihinde Makine Mühendisleri Odasının düzenlediği bir etkinlikte konuşmcı Prof Dr Hayrettin Kılıç olmuştu. "Belki yeni bir şeyler öğreniriz diyerek kalkıp...

Burada yazılanları kopyalamak yasal olarak suç teşkil edebilir.