Hakkımızda

Nükleer Teknolojinin temeli, yerkürede bulunan ya da laboratuvarlarda yapılabilen bazı element atomların kendi kendine veya dışardan zorlanarak parçalanması veya birleşmesi sonucu ortaya başka elementlerin ve bu sırada da çok büyük miktarda ısı enerjisinin çıkmasıdır. Ortaya çıkan bu büyük ısı enerjisi kontrolsüz kullanıldığında atom veya hidrojen bombası olurken, kontrollü kullanıldığında insanlığın yararına olmaktadır.

Bir neşter bir cerrahın elinde birini keserken kestiği kişinin hayatını kurtarabiliyorken aynı neşter bir katilin elinde birini keserken o kişinin canını alabilmekteyse nükleer teknoloji de aynı şekilde iyi veya kötü amaçla kullanılabilir. Burada marifet veya kabahat neşterde olmadığı gibi nükleer teknolojide de değil, onu kullanandadır. 


Nükleer silahlara sahip olan ülkelerin diğer ülkelerin nükleer silaha sahip olmamaları için sığındıkları en masum gerekçeleri, nükleer silahların büyük tehlike olmasını savunmaladır ama ne hikmetse ellerindeki nükleer silahları yok etmeye de hiç bir zaman yanaşmazlar.  

Kullanıcılarımız

Burada tipik bir kullanıcı ve neden bu projenin onlar için önemli olduğunu tanımlayabilirsiniz . Ziyaretçilerinizi motive etmek iyidir, ki web sitenizi tekrar ziyaret etsinler.

Proje geçmişi

Bu bölümde projenin geçmişini belirtebilir ve onu yaratmanızdaki gerekçenizi tanımlayabilirsiniz. Projenin kilometretaşlarını belirtebilir ve kullanıcılara bilgi verebilirsiniz.


Burada yazılanları kopyalamak yasal olarak suç teşkil edebilir.